באילו נסיבות ניתן להוציא צו הרחקה כנגד בן משפחה אלים?

אלימות במשפחה

אלימות במשפחה

בשנים האחרונות אנו עדים למקרים רבים של אלימות במשפחה. התופעה הפכה לשכיחה בחברה הישראלית, ולכן גם המחוקק וכל הערכאות המשפטיות עוסקים ודנים בנושא זה באופן תכוף. צו הרחקה כנגד בן משפחה אלים נועד להגן על שאר בני המשפחה, ובסעיף 3 בחוק למניעת אלימות במשפחה נקבע כי לבקשת בן משפחה רשאי בית המשפט לענייני משפחה או בית משפט השלום לתת צו הגנה ולהרחיק את בן המשפחה האלים בהתקיים התנאים הנדרשים לכך.

ראוי לציין כי צו הרחקה כנגד בן משפחה אלים הוא צו הגנה ואמצעי חירום שנועד לספק הגנה מידית למי שסובל מאלימות במשפחה, יש להגיש את הבקשה לערכאה המשפטית בעזרת עורך דין פלילי מקצועי ומנוסה. צו הרחקה ניתן לקבל לתקופה מרבית של שלושה חודשים, כאשר במקרים מסוימים ניתן להאריך את הצו לתקופה נוספת. ניתן לקבל צו הרחקה כנגד בן משפחה אלים במעמד צו אחד. חשוב לדעת שהחוק קובע כי לאחר הוצאת הצו יש לקיים דיון נוסף בנושא תוך שבעה ימים.

מתי בית המשפט רשאי להוציא צו הרחקה כנגד בן משפחה אלים?

בית המשפט רשאי להחליט על מתן צו הרחקה כנגד בן משפחה אלים בהתקיים אחד התנאים הבאים:

  • לפני הגשת הבקשה ביצע בן המשפחה האלים עבירת מין באחד או יותר מבני המשפחה, כלא את בן משפחתו שלא כדין או נקט אלימות כלפיו.
  • קיים בסיס סביר להניח כי קיימת סכנה גופנית ממשית לבן משפחתו או שהוא עשוי לבצע בו עבירת מין.
  • האדם התעלל נפשית בבן משפחתו באופן ממושך או התנהג כלפיו באופן שאינו מאפשר לו לנהל באופן סביר ותקין את חייו.

ישנם מקרים בהם נשים מגישות במהלך גירושין בקשה לצו הרחקה כדי לזכות ביתרון בהליך המשפטי, לכן חשוב לדעת כי בתי המשפט רואים בחומרה בקשות שהוגשו לשווא. חשוב לפנות לשירותיו של עורך דין פלילי מנוסה כדי לקבל ייעוץ משפטי וייצוג מקצועי בפני בתי המשפט. עו"ד פלילי יעריך את הסיכוי לקבל צו הרחקה נגד בן משפחה אלים ויפעל באופן מקצועי על מנת שההליך יהיה אפקטיבי וישיג את התוצאות הרצויות.

צוות האתר - עו"ד לעבירות אלימות

צוות האתר מביא לכם הקוראים, מידע על הפן המשפטי של עבירות אלימות - באמצעות עו"ד לעבירות אלימות מובילים. ניתן ליצור איתנו קשר לייעוץ ראשוני!

More Posts

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר.