ניתוח עבירת תקיפה בנסיבות מחמירות

על תקיפה בנסיבות מחמירות - עו"ד פלילי

עבירות אלימות כוללות בתוכן מגוון עבירות המסווגות על פי רמת חומרתן ונסיבותיהן, וכמובן על פי חומרת הענישה שבאה בעקבותיהן. אין להקל ראש בעבירות תקיפה, ובמיוחד בעבירות תקיפה בנסיבות מחמירות, אך ישנן פעמים שבהן חשודים בעבירות אלה מנוקים מכל חשד לאחר שמתברר כי לא נטלו חלק במעשה התקיפה. כדי לעמוד על זכויותיכם בחקירה המשטרתית, יש צורך לפנות אל עורך דין פלילי בקיא ובעל ניסיון בתיקי אלימות.

על תקיפה בנסיבות מחמירות - עו"ד פלילי

על תקיפה בנסיבות מחמירות – עו"ד פלילי

הסעיף הרלוונטי בחוק העונשין הדן בתקיפה בנסיבות מחמירות הוא סעיף 382. הסעיף מגדיר מהם הקריטריונים שיהפכו את עבירת התקיפה לכזו המבוצעת בנסיבות מחמירות:

  • כשלא מדובר בתוקף אחד – הנסיבות המחמירות קיימות כאשר שני אנשים או יותר 'חוברים יחד' לביצוע המעשה בידי אחד או אחדים מהם. במקרה זה, הדין הוא כפל העונש הקבוע לעבירת התקיפה.
  • כשמדובר בעבירת אלימות במשפחה – תקיפה של בן משפחה בלי גרימה לחבלה או לפציעה, עלולה להוביל לעונש של 4 שנות מאסר לתוקף ואילו תקיפה שגורמת לחבלה של ממש עלולה להוביל לעונש של 6 שנות מאסר. בן המשפחה, על פי הגדרת חוק העונשים, הוא בן זוג או ידוע בציבור של התוקף, או קטין או חסר ישע, לו אחראי התוקף.

השאלות שמעלה עבירת התקיפה בנסיבות מחמירות

שתי שאלות מרכזיות עולות כתוצאה מפרשנותו של סעיף זה. הראשונה שואלת 'מהי חבירה יחדיו?'. ההיגיון אומר כי מדובר בשניים או יותר שתכננו באופן מוקפד את התקיפה, מכירים את הקורבן והוא יעד הפגיעה שלהם – ולכן כאשר שני תוקפים או יותר המבצעים תקיפה שלא תוכננה מראש, לא יענו להגדרת העבירה.

השנייה, היא בשאלה אם כל התוקפים צריכים להכיר את הקורבן – ואם הוא ראה אותם פיזית. יש המפרשים את הסעיף בכך ששני תוקפים או יותר נמצאים במקום העבירה, גם אם הקורבן לא רואה את שותפו או השותפים של התוקף – ואז יש בסיס להאשים את התוקפים כולם בעבירת התקיפה בנסיבות מחמירות.

מדוע אתם צריכים עורך דין פלילי?

במקרה שבו אתם חשודים בעבירת תקיפה בנסיבות מחמירות, ההמלצה המיידית היא לבצע פנייה אל עו"ד לעבירות אלימות בעל ניסיון בתיקים בתחום זה. מלבד הייעוץ הראשוני לפני החקירה, הליווי המשפטי והייצוג בערכאות השונות, יעמוד עורך דין פלילי על זכותכם לקבל שימוע פלילי בטרם הגשת כתב אישום (שכן מדובר בעבירת פשע). במקרים שבהם בוצעה עבירה אך היא לא תוכננה מראש ולא בוצעה בכוונה, על הסנגור הפלילי לשכנע את בית המשפט בכך. המשמעות, כמובן, היא גורלית עבור הנאשם.

צוות האתר - עו"ד לעבירות אלימות

צוות האתר מביא לכם הקוראים, מידע על הפן המשפטי של עבירות אלימות - באמצעות עו"ד לעבירות אלימות מובילים. ניתן ליצור איתנו קשר לייעוץ ראשוני!

More Posts

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר.